wtorek, 25 października 2011

24. (133)

Dlaczego? Chcesz wiedzieć dlaczego?
Idź do solarium i smaż się tam przez dwie, trzy godziny. Gdy twoja skóra pokryje się bąblami i zacznie schodzić, wytarzaj się w gruboziarnistej soli, a potem włóż na siebie długą koszulę, utkaną z rozbitego szkła i drutu kolczastego. Na nią możesz włożyć zwykłe ubranie, ale tylko, jeśli jest obcisłe.  
Pal proch strzelniczy i chodź do szkoły, aby skakać, przez przeszkody, siadać i prosić, i tarzać się na komendę. Słuchaj szeptów, które wirują nocami w twojej głowie i nazywają cię brzydką, grubą, głupią suką i dziwką i tym najgorszym przezwiskiem: rozczarowanie. Rzygaj i głódź się, tnij się i pij, bo nie chcesz się tak czuć. Rzygaj i głódź się, tnij się i pij, bo potrzebujesz znieczulenia, a to działa. Przez chwilę. A potem znieczulenie zmienia się w truciznę, ale jest już za późno, bo teraz sama je sobie wstrzykujesz, prosto w swoją duszę. Gnijesz od środka i nie możesz tego powstrzymać. Spójrz w lustro i zobacz ducha. Słuchaj, jak każde uderzenie twojego serca krzyczy, że wszystkodosłowniewszystko jest z tobą nie tak.
"Dlaczego?" to złe pytanie.
Zapytaj "dlaczego nie?". 


Ktoś właśnie wyrwał mi powieki.
I widzę wszystko, czego wolałabym nie widzieć... 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze naruszające godność i prawa człowieka, obraźliwe i spam nie będą akceptowane. Za każdą literkę, wyraz i zdanie dziękuję z całego serca i czekam na Twoją opinię. Nie bój się! Napisz coś, niech Twoje słowa przyniosą mi nieco uśmiechu ;)